Nosework – zabawa z nosem psa

subpage_1

PROGRAM ZAJĘĆ „NOSEWORK W KRĘGU PSA – PODSTAWY. Nos 1.”

 1. Na program zajęć składa się : 6 spotkań na żywo ( w domu lub w Zakątku Psiego Zen), materiały dydaktyczne (notatki dotyczące ćwiczeń) , konsultacje online dotyczące sytuacji „gdy pies uczy się poza schematem” oraz monitorowanie zadanych ćwiczeń do pracy samodzielnej
 2. Materiał dzieli się na tygodnie. Jest ich 6. Po każdym spotkaniu na żywo otrzymujesz zestaw ćwiczeń na kolejny tydzień. Postępy i indywidualne sytuacje weryfikujemy online w ciągu tygodnia jeśli determinuje to konieczne zmiany postępowania a następnie na kolejnym spotkaniu.
 3. Dla kogo? Dla każdego Opiekuna, który chce pogłębić relację ze swoim Psem. Dla każdego Opiekuna, który chce lepiej poznać swojego Psa i siebie. Dla każdego Opiekuna, który chce poznać niezwykle skuteczną metodę bycia z psem, zabawy i treningu wpływającą na pewność siebie Psa i Opiekuna, samodzielność, rozluźnienie. W zasadzie nie ma przeciwskazań. Pracujemy zawsze indywidualnie dostosowując cały program kursu do możliwości i kompetencji Psa. Sprawdza się jako uzupełnienie terapii behawioralnej dotyczącej zaburzeń lękowych, reaktywności, nadpobudliwości, zachowań agresywnych.
 4. Czego się nauczysz: Zabawa węchowa w konwencji nosework pozwoli Ci zdobyć lub rozwinąć umiejętność obserwacji swojego psa. Obserwacji także siebie, swoich nawyków nie tylko w treningu ale także w byciu z psem. Praca z psem w nosework uwrażliwia na sygnały obopólnej komunikacji, które rozbudowują samodzielność psa i jego pewność siebie. Praca w treningu nosework to także uczenie się odnoszenia sukcesów. Tak! Uczymy się tworzyć środowisko i przestrzeń, by Pies oraz Opiekunowie odnosili sukcesy. Tego można się nauczyć i to poprzez zabawę.

Warsztatowo zdobędziesz umiejętności i wiadomości z zakresu:

 • budowanie wartości zapachu
 • co to są i jak przygotować próbki zapachowe, czego używamy do pracy
 • wprowadzenie haseł do przeszukań, rutyna startowa
 • z psem w przeszukiwaniu z użyciem pojemników, przedmiotów, wstęp do pracy z kartonami, wstęp do przeszukań pomieszczeń, próbka na wysokości
 • praca z linką podczas przeszukiwań
 • wstęp do ślepych przebiegów
 • mowa ciała opiekuna w noseworku
 • fałszywe alarmy
 • praca z rozproszeniami w postaci jedzenia , innych zapachów
 • rozdzielenie zapachów
 • nagradzanie psa – nie taka oczywista oczywistość

Opanowany program z „Podstaw” daje możliwość rozwijania umiejętności w kolejnych poziomach jakimi są „NOSEWORK W KRĘGU PSA –poziom zaawansowany. Nos 2”, „NOSEWORK W KRĘGU PSA – PRZESZUKIWANIA ZEWNĘTRZNE I POJAZDY. Nos 3.”

Inwestycja w Kurs Nos 1: 450 zł.

Dobro wraca: 5% z inwestycji w każdy kurs trafia do podopiecznych Fundacji Dwa Plus Cztery.

Mam na imię Ania, jestem wolontariuszem wrocławskiej Fundacji Dwa Plus Cztery i od kilku lat wspieram zwierzęta po trudnych przejściach.

Razem z naszymi podopiecznymi i moimi psami rozwijam swój i ich potencjał patrząc z szerokiej perspektywy zarówno na siebie, jak i na nie. Metody, które cały czas poznaję lub rozwijam, przetwarzam na dostępne dla warunków, w których znajdują się psy np. w azylu, kierując się mottem Thedora Roosevelta “Rób to, co możesz, z tym, co masz i tam, gdzie jesteś”.

Każdego dnia zaczynamy naszą podróż po siebie, do siebie i po nasze marzenia.

Podróżuję nie tylko ze swoim, ale także z kolejką fundacyjnych psich serc, z którymi dopełniamy się wzajemnie i swoje lekcje codziennie. Razem z psami odważnie zaglądamy w mroczne, pełne lęków jaskinie, odzyskujemy swój głos, rozpoznajemy emocje i potrzeby, uczymy się wzajemnej komunikacji, uważności, dotyku, oddechu. I razem stajemy na swoich własnych nogach i łapach.
W kręgu holistycznego spojrzenia na siebie i na zwierzęta rozwijam swój i ich potencjał.
Jestem w trakcie tworzenia nowego projektu „W Kręgu Psa“, a także autorką wyjątkowego sposobu bycia ze sobą i ze swoim psem – medytAnek oraz Instruktorem Nosework. Rozwijam także umięjętności w zakresie zoofarmakognozji stosowanej, by już niebawem zagościła w spektrum moich działań wspierając Wasze psiaki.

Zapraszam Cię do mojej przestrzeni serca, w której możemy się spotkać, a potem wyruszyć po inspirację i wspierać się w tych podróżach.