Poznajmy się

subpage_3

“Pewien człowiek zaczął dawać swemu dobermanowi duże dawki tranu, ponieważ powiedziano mu, że jest on dobry dla psów. Codziennie trzymał głowę protestującego psa między kolanami, otwierał mu na siłę szczęki i wlewał do gardła. Pewnego dnia pies wyrwał się i rozlał tran na podłogę. Potem, ku wielkiemu zaskoczeniu mężczyzny, powrócił żeby wylizać łyżkę. Wtedy to człowiek odkrył, że pies nie protestował przeciwko tranowi, lecz metodzie jego aplikowania”.

Anthony de Melo “Modlitwa żaby II”

Zajmuję się szkoleniem psów we Wrocławiu nieprzerwanie od ponad 20 lat. To, co początkowo było jedynie zabawą i hobby, z czasem przerodziło się w pasję połączoną z pracą wykonywaną na co dzień. Od 1997 roku prowadzę szkołę i przedszkole dla psów we Wrocławiu, w moim Centrum Szkolenia i Terapii Zachowań dla Psów.

W trakcie prowadzonych kursów staram się pomóc w każdej kwestii, która dotyczy Waszych czworonożnych przyjaciół. Przygotowuję je do życia w ludzkim społeczeństwie i uczę prawidłowych kontaktów z innymi psami już od pierwszych tygodni życia, a także i później – pracuję z najróżniejszymi psami, wszystkich ras i niezależnie od ich wieku. Prowadzę kursy w psim przedszkolu oraz szkolenia grupowe i indywidualne.

Wiem doskonale, że pies potrafi być dla człowieka wspaniałym przyjacielem, ale może być również przyjacielem kłopotliwym i niebezpiecznym. Właścicielom czworonogów z zachowaniami lękowymi, agresywnymi czy nadpobudliwych oferuję fachową, skuteczną behawioralną terapię. Za jej pomocą rozwiążę wszystkie problemy i nauczę Was, jak osiągnąć z psem więź porozumienia.

Wiedzę o szkoleniu psów zdobywałem w czasach, gdy w Polsce dziedzina ta dopiero raczkowała – na seminariach w kraju i zagranicą. Wciąż poszukuję nowych rozwiązań i śledzę najnowsze osiągnięcia nauki. Różnorodne problemy z psami, praca i obcowanie z nimi dały mi potężną dawkę doświadczenia, które teraz procentuje. Pragnę się tym dzielić i oferuję swoją pomoc – moje referencje to dowód na to, jak wielu właścicieli i ich psów z niej skorzystało.

Doświadczenie i zaangażowanie w działalność na rzecz psiego dobra sprawiły, że w 2009 roku powierzono mi zaszczytną funkcję prezesa Fundacji Dwa Plus Cztery. Wraz z fantastycznym zespołem wolontariuszy ratujemy psy, które z powodu zaburzeń zachowań skazane byłyby na cierpienie i samotność lub śmierć. Dzięki naszej działalności, skutecznej analizie i terapii dziesiątki psów znalazły nowe domy.

Współpracuję również ze Stowarzyszeniem Eko Straż, dla którego prowadzę terapie behawioralne psów odebranych z interwencji. Od lat związany jestem też ze schroniskiem dla bezdomnych psów we Wrocławiu, w którym szkolę psy i prowadzę terapie behawioralne. Psy stamtąd mi nie płacą – moja zapłata to ufność w ich spojrzeniach, doprowadzenie do tego, by ich pieskie życie było łatwiejsze i by miały szansę na znalezienie nowych domów, spokój i radość.

Trenerzy prowadzący zajęcia dla psów w Centrum to również:

Aleksandra

Cześć
Nazywam się Ola Stuchlik.
Swoją przygodę pracy z psami zaczęłam od wyprowadzania psów na spacery. Dzięki temu
poznałam wiele psich charakterów i problemów z którymi borykali się ich Opiekunowie. Potem
pojawił się mój Johnny, który pokazał mi, że zrozumienie jego potrzeb i emocji to klucz do super
relacji z psem.
Przestałam patrzeć na psy głównie przez pryzmat ich problemów. Teraz, widząc problem z którym
borykają się Opiekunowie z psami patrzę na nie przez pryzmat potrzeb psa, jego doświadczeń,
emocji które w nim drzemią, a przede wszystkim przez pryzmat relacji z Opiekunem.
Kurs trenerski ukończyłam w Wojtków Szkolenia w Warszawie. Badania na temat psów ciągle
pokazują nowe nieodkryte pola, dlatego nieustannie biorę udział w najnowszych seminariach i
warsztatach.
Interesuję się mową ciała psów – psią komunikacją. Bierzemy udział w zajęciach nosework z
Johnnym, które być może kiedyś sama będę prowadziła, bo widzę ile radości z zajęć czerpie mój
pies i ja.

 

Patrycja

Cześć, nazywam się Patrycja i jestem specjalistką od relacji psio-ludzkich.
Moja przygoda z behawioryzmem psów zaczęła się, od kiedy pod mój dach trafił
adopciak tysiąca problemów. To właśnie dzięki niemu moje życie obróciło się o 180 stopni i
dziś mogę pomagać innym czworonogom i ich Opiekunom z mniejszymi i większymi
trudnościami, jakie napotykają na wspólnej ścieżce.
Na co dzień jestem również Wolontariuszką Fundacji Dwa Plus Cztery, w której pełnię rolę
pomocy behawioralnej dla psów przed i po adopcji, a także tym, które przebywają w domach
tymczasowych.
Nieustannie szkolę się pod okiem najlepszych specjalistów w Polsce i za granicą, zgłębiając
wiedzę i podnosząc umiejętności, aby jak najlepiej móc wspierać tych, którzy zwracają się
do mnie o pomoc.

Więcej o mnie przeczytasz tutaj: www.naturapsa.pl

Marta

 

Hej! Nazywam się Marta Mańkowska i jestem certyfikowaną trenerką i behawiorystką psów.
Dlaczego nią zostałam? od zawsze grały u mnie główną rolę.
Odkąd pamiętam interesowały mnie ich zachowania, reakcje i to jaką więź potrafią stworzyć z człowiekiem. Przede wszystkim są moją pasją, a do każdego przypadku podchodzę indywidualnie 🙂

Ta mała 🐄, którą widzicie obok mnie na zdjęciu, to Jessy, która towarzyszy mi i jest moją psią kompanką od 11 lat! Ale szczerze, jakbyście ją poznali, zapytalibyście „ile ma miesięcy?” Ponieważ jest wulkanem energii i pozytywnego nastawienia do życia, czym zaraża wszystkich dookoła 🙂
Metody szkolenia jakie stosuje, to oczywiście metody pozytywne, czyli takie, które opierają się na nagradzaniu zachowań pożądanych, pokazywaniu wyjścia z problemowej sytuacji i tym samym odczuwając ulgę. Stawiam dużo na psią komunikacje, ponieważ uważam, że aby rozwiązać problem, trzeba zrozumieć jego podłoże. Uczę opiekunów zrozumienia ich przyjaciela, tłumacze z psiego języka na nasze, o co Wasz pies Was prosi? co komunikuje swoimi zachowaniami?
Największą satysfakcję sprawia mi budowanie relacji pies-opiekun, rozwiązywanie Waszych problemów i pokazywanie Wam progresów Waszego teamu, przekazywaniu Wam wiedzy, którą nabyłam w pracy z psami i w życiu z Jess, pokazywaniu Wam różnych metod, które można zastosować w danym przypadku.
Serdecznie do siebie zapraszam z Waszymi czworonogami! 🐶

 

 

Terapie zachowań i szkolenia i przedszkole dla psów – Wrocław. Zrozum swojego psa!