Pies na kwarantannie

Poniżej przydatne linki do artykułów, materiałów wideo i audio na czas ogólnopolskiej kwarantanny i nie tylko!  

 

    Jednym z ważniejszych tematów, na które chciałbym zwrócić uwagę w czasie ogólnonarodowej kwarantanny są problemy separacyjne.  

  W obecnym czasie wielu z nas jest w domu praktycznie cały dzień. Dla psa ta sytuacja może stać się norma i gdy wszystko minie i wrócimy do normalnego życia fakt, że musi zostać sam może mu się bardzo nie spodobać. Zespół problemów separacyjnych może obejmować zachowania od niepokoju z powodu pozostania samemu po niszczenie, wycie czy załatwianie potrzeb fizjologicznych w tym czasie.  

 

WAŻNE!!!! 

To że Twój pies nigdy wcześniej nie miał problemów z zostawaniem samemu w domu nie oznacza, że nie mogą się one pojawić w przyszłości. Wręcz przeciwnie. Jest to dość prawdopodobne. 

Poniżej link do nagrania mojego i mojej koleżanki Alicji Milewskiej (Ala od Jazza) gdzie wyjaśniamy cały problem i opisujemy jak się przygotować i zapobiegać jego powstaniu.  Zadbajcie o to żeby zostawiać psy same w domu chociaż na chwilę, regularnie, a jeśli to nie możliwe możecie izolować je od siebie w innych pomieszczeniach w domu. Pomocne mogą się tu okazać zabawki węchowe lub gryzaki, które skutecznie zachęcą psa do zostania w innym miejscu, a później pomogą mu się tam zrelaksować i odpocząć bez nas. Nie chodzi o izolowanie psa na 8 godzin jak co dzień, a raczej o utrzymanie go w przekonaniu, że aż tak wiele się nie zmieniło. Pamiętajmy, że zaburzenia separacyjne potrafią być bardzo uciążliwe i trudno się ich pozbyć. 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

A tutaj link do strony w całości poświęconej temu problemowi!!!

 

 

                                                Dalej już tylko lepiej. Podaję przydatne linki. 

 

Kanał na YT “Co mówi pies” 

  Jest tu dużo materiałów wideo na temat psa, komunikacji z psem, budowaniu relacji, wychowaniu i wiele wiele innych.    

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Strona internetowa projektu “Co mówi pies” 

    Na stronie dużo ciekawych artykułów, etogram zachowań psów. Zbiór opisanych zachowań dzięki, którym możesz się dowiedzieć jak czuje się Twój pies, czego od Ciebie oczekuje, jakie ma problemy i w co najważniejsze, w jaki sposób się KOMUNIKUJE:) 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Fan page na facebooku projektu “Co mówi pies” 

Tutaj o wydarzeniach, które organizujemy, filmy, analizy, ciekawe posty. 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Cztery łapy na kwadracie!!! 

   Grupa na fb projektu powstałego na czas kwarantanny, ale kto wie może zostanie z nami dłużej. Znani i doceniani behawioryści publikują codziennie coś nowego abyście się z psami zbytnio nie nudzili? 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Jak budować relację z psem? 

Kanał  na YT poświęcony Tellington Ttouch i szeroko rozumianemu holistycznemu  budowaniu relacji z psem!!!   Gorąco polecam!!! Kanał prowadzi Zuzanna Rybarczyk 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Psie sztuczki i przydatne komendy! 

    Kanał na YT  poświęcony ćwiczeniom z psem przy pomocy klikera. Bardzo ciekawie prowadzony. 

Niestety tylko w wersji angielskiej. Po polsku nic podobnego nie znalazłem, zle myslę, że każdy bez problemu się odnajdzie. 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Nose Work 

     Praktyczny poradnik krok po kroku jak zacząć przygodę z psem w świecie zapachów. W czasie ograniczonych spacerów idealne na zmęczenie, budowanie relacji i pewności siebie u psa. 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

Trening weterynaryjny 

   Jak przygotować psa na wizytę u weterynarza? Spróbuj nim nie będzie za późno. Jak weterynarz zaleci kropienie oczu może nie być już czasu na ćwiczenia. Przygotuj się! Przydatne również do nauki codziennej pielęgnacji (czesanie, wycieranie, mycie łap) 

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany. 

 

 

                          Tyle chyba wystarczy. Mam nadzieję, że kwarantanna nie potrwa aż tak długo ale polecam zostać z nami nawet później!!! 

Comments are closed.